88843088 - 88843025 - 88848075 - 88843137 - 09122038368 info@hlcgroup.ir
کالیبراتور

کلیه مقالات

کالیبراتور

ارسال شده توسط پشتیبانی

کالیبراتور برای شبیه سازی و ایجاد سیگنال هایی دقیق جهت تست و کالیبراسیون است .تصور کنید شما یک ترانسمیتر دما و ترانسمیتر فشار را به کارت DAQ متصل کرده اید و توسط لب ویو از کارت دیتا اکوزیشن یا همان کارت DAQ مقادیر ترانسمیتر ها را قرائت کنید.

در این پروزه چند سئوال مطرح می شود:

اول-آیا ترانسمیتر دما دقیق و درست کالیبره شده است؟

دوم-آیا کارت DAQ دارای دقت کافی می باشد؟ 

سوم-نرم افزار درست نوشته شده است و یا خیر؟

یک راه برای جواب به سئوالات بالا  این است که شما سخت افزار ها را در شرایط واقعی تست کنید اما در بسیاری از مواقع این امکان وجود ندارد و یا اینکه مجری پروژه قبل از تست نهایی نیاز دارد که سخت افزار را چک کند.پس ما نیاز به وسیله ای داریم که بتواند جواب سه سوال بالا را به ما بدهد.

کالیبراتور وسیله ای است که جواب سه سئوال بالا را به راحتی می تواند بدهد. اکثر کالیبراتور ها توانایی این را دارند که سنسور هایی دمایی مانند ترموکوپل، PT100 ، PT100 ، NTC ، CU50  را شبیه سازی کنند و شما می توانید با اتصال کالیبراتور به ترانسمیتر خود و تغییر رنج دمایی از خروجی مطمئن شوید.

همچنین با اتصال خروجی کالیبراتور به کارت DAQ می توانید سیگنال های خروجی ترانسمیتر را شبیه سازی کنید و دقت سخت افزار و نرم افزار را تست کنید در ضمن کالیبراتور ها می توانند سیگنال های ولتاژی در حد میلی ولت و یا میکرو ولت را ایجاد کنند که گزینه مناسبی برای شبیه سازی لودسل ها و یا استرین گیج است و همچنین می توانید مقدار accuracy کارت های دیتا اکوزیشن را نیز به دست آورید.

در یک جمله اگر بخواهم بگویم کالیبراتور یک مرجع دقیق برای تست سخت افزار و نرم افزار می باشد.

نمونه ای از کالیبراتور:

کالیبراتور

کالیبراتور دارای سیستم اندازه گیری

برچسب , ,

  • ژوئن 19, 2016

منتظر شما در کانال تلگرام شرکت هستیم

می خواهم از قیمت محصولات جدید مطلع شوم